Duchovní příčiny nemocí

17.11.2016 12:27

 

Zdroje zdravotních problémů a nemocí

 

1/  chybný přístup k vlastnímu tělu a s tím spojené chybné myšlení

Nemoc chce člověka tzv. zabrzdit, něco člověk dělá špatně a tímto by si to měl uvědomit. (fyzicky se přepíná nebo svým jednáním někomu ubližuje)

Člověk potlačuje svoje emoce, něco neřeší, nemá sílu se projevit a tím si vytváří psychické bloky. Jsou to tzv. vnitřní strachy.Je to o tom, něco pochopit, s něčím se vyrovnat a něco napravit,v chování i myšlení.  

2/ přisátý duch nebo jiná negativní bytost

3/ úmyslné negativní působení– magie, člověku škodí fyzická osoba, které má zájem ho poškodit a působí na jeho podvědomí. 

4/ bloky z dětství – nemoc se projeví až v dospělosti jako důsledek ublížení z minulosti

5/ karma – bloky z minulých životů. Karma znamená čin a lidem se vrací, to co sami činili. Nezáleží na tom či úmyslně či neúmyslně. Toto místo je postižené z důvodu, že v minulosti člověk tam byl zraněn či zabit nebo to někomu učinil

 

Toto lze vyřešit tzv. odblokováním. V mém podání se jedná o Meditace odpuštění pomocí mým metod magie a prosby Ježíšovi.

 

Příklady

 

Zánět – nespokojenost, boj člověka se světem, utlačování nebo strach, chybí vnitřní pohoda.  Nejcitlivější tělesný indikátor, který zviditelní už jen malé narušení v organismu. Zánět oslabuje imunitu, člověk se před něčím uzavírá. 

 

Alergie – duchovní příčina nemoci je nepříjemná atmosféra, člověk se prostě necítí dobře, nesoulad, strach z něčeho nebo z někoho.

 

Migrény, bolesti hlavy- jedná se o usměrnění člověka, zklidnění. Někdy je to tak, že člověk sebe neposlouchá, dělá něco tzv. na sílu. Nebo se zastavil ve vývoji. Trpí více ženy, protože jsou citlivější. 

 

Smyslové orgány - zrak, sluch i čich. Člověk něco nechce vidět, slyšet, něčeho se bojí, čich souvisí s tím, že se člověk odmítá radovat, říká si, že nemá nárok se mít líp..

 

Srdce, cévy – neschopnost prožívat radostně život, strnulost, nedostatek lásky nebo zloba.  

Krevní tlak odráží úsilí, kterým člověk působí na okolní svět a svůj život.

Křečové žíly – větší problém žen, které zůstávají v tíživé situaci. Bércové vředy- člověk si v sobě nese ublížení, křivdy. Krvácení z nosu – prosba, aby si ho někdo všimnul.

 

Dýchací ústrojí- něco nelze rozdýchat. Je to o tom, že buď člověk nedostává příležitost a prostor ke svobodnému a radostnému životu nebo sám někoho omezuje, svazuje.

Krční mandle – nesouhlas s něčím špatným.

Astma – nedostatek vnitřního klidu a sebekritiky, člověk se bojí nedostatku, nemá sílu vyniknout.

 

Trávicí problémyzub je nejtvrdší orgán v těle. Se zuby mají trápení lidé s křehkou a dobrou duší. Ale také je zde nerozhodnost a někdy i zbytečná opatrnost, člověk nemůže něco zkousnout. Paradentóza – uvolňování zubů z dásně, slabost, nedokáže vzít život do svých rukou, cítí se zranitelný, slabý. Člověk poté nemůže něco strávit.

Ve žlučníku si člověk drží zlost, to co někomu nemohl říct nebo nechtěl. Nespokojenost se životem.

V játrech se projeví nadměrná zátěž, protože játra berou na sebe všechny tlaky, nejvíc ze všech orgánů.

Střevo odráží minulost, člověk lpí na minulosti, nechce nebo nemůže něco změnit.

Cukrovka – diabetes - nemoc slinivky břišní – zkreslené pojetí lásky, buď nechce poslouchat názory druhých nebo sám není vyslechnut, ztrácí sladkost života.

 

Ledviny, močový měchýř – ledvinám škodí chlad, odráží vztahy, takže chlad ve vztazích.

Nemoci ledvin jsou odrazem zlosti na partnery, pocity ublížení.

Kameny v ledvinách - odmítání někým nebo člověk sám odmítal někoho, je tam ego člověka.

 

Pohlavní orgány – u žen děloha, žena necítí laskavost, není dostatečně hlazená hýčkaná, sama se odmítá, má v sobě provinění nebo na muže zanevřela. Další symbol ženství jsou její prsa – dobře něco myslí, ale chybně to realizuje, také je to o tom,že žena nedokáže vychutnat si svoje ženství.    

U mužů je to hlavně prostata- jde o jeho povrchnost vůči ženám, strach o potenci, jejich ego., varlata –zakomplexovaní nebo nedocenění muži, souvisí s tvořivostí.

 

Pokožka vyrážky, ekzémy – myšlenky, které nedají člověku spát, přetlak tíživých myšlenek, pocity křivdy, nedocenění.

Atopický ekzém – neradostná situace v rodině, nespokojenost ve vztazích, jde o jakýsi vnitřní zápas člověka, nelíbí se mu, co vidí, co slyší.  

 

Opěrný a pohybový systémproblémy s páteří – je to osa lidského těla – jeho život není všeobecně v rovnováze, jde o jednostranný vývoj ducha, člověk ztrácí sílu nebo se má zastavit, zvolnit.

Ranní ztuhlost – duše říká, aby člověk něco začal dělat jinak, rozhýbal se správným směrem, neměl by něco odkládat.

Kyčle, kolena – také jistá strnulost ducha, stagnace člověka, ale také nepokora.

Ruce, ramena – člověk nemůže něco správně uchopit do svých rukou, bojí se nebo to dělá špatně. Tenisový loket – lokty si dělá člověk určitý prostor, přehlíží určitá upozornění i lidi kolem sebe.

Karpální tunely – postihuje hlavně ženy. Nemá být jako druzí, má si dopřát to, co chce, nepodřizovat se příliš. Příliš se něčeho člověk drží a nechce se toho pustit.

 Revma – neocenění schopnosti druhých, nadřazenost nad druhými nebo sebepodceňování.

 

www.samankarenata.cz