D U C H O V N Í  P Ř Í Č I N Y  N E M O C ÍKaždá nemoc má svoji duchovní příčinu

To co nás v duši trápí, jakýkoliv blok nebo psychický problém se vyjadřuje prostřednictvím nemoci.

Co jsme dříve pokazili, to máme možnost nemocí, která nás brzdí až skoro zastavuje, do jisté míry napravit a vyrovnat.

Je třeba hledat zdroj nemoci, uvědomit si ho a podniknout kroky k nápravě.

Lidské konání velmi ovlivňuje zdravotní stav člověka. Naše myšlenky, postoje k prožívanému a konkrétní skutky rozhodují, který orgán nás na chyby upozorní.

Je důležité najít kořen nemoci v jednání a smýšlení. Není nic platné potlačovat projev nemoci, když příčina je jinde než se člověk domnívá.

Nemoc je pouhým odrazem naší duše. Když není něco v pořádku uvnitř – v naší psychice – projeví se to v tělesné rovině – na fyzickém těle – bolestí – nemocí.

Pro příklad – žaludeční potíže – člověk nemůže něco strávit – člověk má obavy, svíravý a ničivý strach, že vše zdánlivě nezbytné nestihne, nezvládne a nedostane. Je třeba se zklidnit, přibrzdit Ze svého života vyloučit vše nepotřebné. Odhalit, které činnosti jsou nutné a zájmy smysluplné.

Když zdravotní problémy budete řešit léky, tak vám to na čas uleví, ale boji se sebou se nevyhnete. Vše se může vrátit znovu a možná ve větší míře, pokud budete dělat stejné chyby. V tomto případě bude důležité odstranit kyselost a trpkost ze svého života, být optimisté a držet se dobrých zásad.

Každý člověk má schopnost uzdravit sám sebe

Musíte však pochopit, že abyste se uzdravili, musíte nejdřív uvěřit, že je to možné. Individuální návyky mohou být příčinou mnoha chorob. Nejdřív je třeba zhodnotit vlastní zvyky a návyky z objektivního hlediska.

Druhým krokem k sebe uzdravení je vytvoření pozitivního společenského prostředí, které zvýší vaše samo léčitelské schopnosti. To vyžaduje pozitivní myšlení.

Pochopit svoje emoce je také velmi důležité. Vaše štěstí totiž nezávisí na tom, co se vám nebo okolo vás stane, ale jak to vnitřně zpracujete.

Důležitá psychická ochrana

V prvé řadě zažeňte strach – strach vás oslabuje.
Vytvářejte si ochranou mantru – například – Vytvářím kolem sebe nepropustný kruh proti negativní energii na úrovni těla, mysli i ducha.

 

Zdroje-zdravotních-problémů-a-nemocí.doc (37888)